teisipäev, 22. detsember 2015

Naeris Macintosh


I veerandi lõpupäevil sai 7. klassidega lõimingupäevade raames tuntud muinasjuttu "Naeris" natuke kaasajastatud.

Kui paarsada aastat tagasi võisid igasugused juurviljad inimestele probleeme valmistada, siis tänapäeval on inimesed enamasti kimpus tehnikaarenguga, millega ei jõua kuidagi sammu pidada.

Nii saigi uuendatud muinasjutu keskmesse toodud inimesed, kes peavad hakkama saama ootamatult koju ilmunud arvutiga.


Naeris Macintosh
Revolutsiooniline vahejuhtum
vaheajata
ühes vaatuses ja kuues pildis

I pilt

Tühi lava. Lava tagumises osas on ainult kolm tooli Koori istuvate liikmete tarvis (või siis ka hiiglaslik arvuti, kui seda tehnilistel põhjustel ei ole võimalik liigutada).

Kõik näitlejad tulevad lavale, Taadiga eesotsas. Kõigi pilk on suunatud üle publiku peade „kaugusesse”.  Sõnalise osaga näitlejad seisavad Taadi taha hanereas, Koor veeretab kohale arvuti ning läheb oma kohale.

 Taat jääb seisma keset lava ning vaatab publikusse.

TAAT (pöörab pilgu publikusse): Mina olen Taat. Mina töötasin viis pikka aastat Soomes ehitusel ning nüüd mina ostsin oma perele rõõmuks ja uhkuseks arvuti – mina ostsin Naeris Macintoshi (läheb arvuti juurde ja patsutab seda).

Vaja nüüd sellega midagi ette võtta. (Istub arvuti taha, vaatab seda igast küljest) Ei mina näe sellel kohta, kuhu kipsplaati kinnitada, ei oska mina sellega midagi ette võtta.

KOOR hakkab parastavalt naerma. Taat heidab üle õla neile vihase pilgu. Koor haarab peast kinni ja teeb kaastundlikult: „Oi, oi, oi!”
...
Kes teab, äkki on kevade poole põhjust jälle rääkida "Naeris Macintoshist", kuid siis juba filmiversioonis...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar